З початку повномасштабної збройної агресії росії проти України тема санкцій набула важливого значення. Якщо до 2022 року санкції могли ускладнити діяльність переважно фінансових організацій і представників великого міжнародного бізнесу, то зараз із санкційними обмеженнями та їх наслідками може зіткнутись будь-який бізнес незалежно від його масштабів. Якими ж ризиками для бізнесу загрожує недотримання санкційного законодавства й до чого тут комплаєнс?

Санкції можна поділити на національні та міжнародні. В Україні порядок застосування спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів регулюється Законом України «Про санкції» (далі – Закон). Мета застосування санкцій – це захист національних інтересів, національної безпеки, суверенітету й територіальної цілісності України, протидія терористичній діяльності, запобігання порушенню прав, відновлення порушених прав, свобод та законних інтересів громадян України, суспільства та держави.

Розуміння, що таке санкції, які види санкцій бувають, який механізм та наслідки їх застосування, дає змогу впевнено почуватись у мінливому середовищі економіки, ефективно управляти ризиками та убезпечувати себе від ведення бізнесу з підсанкційними особами, адже все це може мати вкрай негативні наслідки. Тому наступна серія дописів буде стосуватись саме санційного комплаєнсу й питань того, як комплаєнс у напрямі санкційної політики сприяє розвитку бізнесу без ризиків репутаційних та фінансових втрат.

Інна Завадська: санкції, чому настільки актуально?

Інна Завадська, керівниця служби комплаєнсу фінансової компанії Activitis

Джерело