Кошти були знайдені серед інших статей витрат, які під час війни не є пріоритетними, кажуть у "ЄС"

Фракція "Євросолідарність" у Київраді закликає столичних депутатів підтримати проєкт рішення про виділення на потреби ЗСУ 1 мільярда гривень. Кошти були знайдені серед інших статей витрат, які під час війни не є пріоритетними, кажуть у "ЄС".

"Це питання, яке команда "Європейської Солідарності" в Київраді фахово пропрацювала і розробила ще наприкінці минулого року. На жаль, два місяці воно гальмувалося провладними силами", – зауважила під час брифінгу лідерка "Євросолідарності" у Київраді Марина Порошенко.

"Ми бачимо потенціал на більшу суму, і ще 2 місяці тому ми зареєстрували перший проєкт рішення на перерозподіл коштів для ЗСУ. Звідки ми знайшли ці кошти? Ну, наприклад, побудова вулиці на Григоренка. Мало того, що у нас по цій вулиці, м'яко кажучи, є дискусія у місті Києві, тому що вона прямо втручається в екопаркову зону "Осокорки", тому витрачати кошти на цей сумнівний проєкт точно сьогодні не на часі. І ряд інших питань, які сьогодні можуть потерпіти до завершення війни. В той час, коли дрони, амуніція, машини, все, що потрібно нашим воїнам для перемоги, має знаходитися там, де це потрібно", – пояснює Леонід Ємець.

"Цей проєкт рішення був зареєстрований. Далі бюджетна комісія, мені здається, зробила все, щоб він не попав на розгляд міської ради", – зауважив депутат Київради.

"Я хочу зауважити, мільярд гривень – це майже 50 тисяч FPV-дронів, які ці два місяці могли б рятувати життя наших захисників, а також виконувати сотні бойових завдань на передовій", – сказала Порошенко.

"Ми на цьому не зупинимося, бо ті кошти, які можна буде вилучити з міського бюджету, ми знайдемо, як би їх не ховали, вони будуть направлені на Збройні сили України і на нашу перемогу", – наголошує Ємець.

"Це тільки перший крок. Ми ініціюємо звернення до Верховної Ради щодо необхідності ухвалення відповідних законів для того, щоб ми напряму як Київська міська рада і взагалі всі інші органи місцевого самоврядування могли фінансувати ЗСУ і закуповувати безпосередньо для військових батальйонів необхідне майно. Уявляєте, третій рік повномасштабної війни, а Верховна Рада досі не ухвалила відповідні зміни до Бюджетного кодексу і Закону про місцеве самоврядування, які б це дозволили. Саме тому ми будемо на цьому наполягати. Ми сподіваємося, що у монобільшості знайдеться совість, вони відчують своїм серцем, що ЗСУ – це справді пріоритет, якщо дійсно ми всі боремося за перемогу. А я впевнена, що саме так і буде і Україна переможе", – говорить Вікторія Пташник.

"Ми також готові вітати будь-які ініціативи від інших колег-депутатів, які також пропонуватимуть виділення бюджетних коштів на підтримку Збройних сил України. Повномасштабна війна в Україні довела, що всі наші зусилля ми маємо сконцентрувати на підтримці армії, адже вона відстоює нашу незалежність. І ми маємо робити все від нас залежне для того, щоб її підтримати", – говорить Марина Порошенко.

Нагадаємо, "Фракція "ЄС" у Київраді займає чітку і послідовну позицію щодо спрямованості всіх бюджетних видатків на одну спільну мету – нашу Перемогу.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

 

 

 

 

Джерело