Найбільше потребують механіки техніки під ремонт

Бойові мотоцикли готують для військових майстри на Черкащині. Рембат працює уже півтора року. Від початку повномасштабного вторгнення майстри пішли служити у місцевій ТРО. Але згодом їх демобілізували за віком. Вдома сидіти не хочуть, тож взялися робити те, що вміють найкраще – ремонтувати техніку для фронту. Подивилася, як це відбувається, і наша знімальна група.

Цей мотоцикл сьогодні заводять уперше. Механіки-волонтери провели йому повне ТО – каже Микола Визнюк. Машина на ходу, тепер її випробовують і готуються відправити військовим. Саме так і хотіла власниця мотоциклу, яка віддала його для ЗСУ.

Бойові мотоцикли готують для військових майстри на Черкащині – як працює рембат (Відео)

"Подзвонила людина, мати загиблого воїна, до неї було багато покупців, а вона рішила не продати, а віддати нам для перемоги над рашистами і ми поїхали забрали, з акумулятором навіть йшов", – каже механік–волонтер.

Біля гаражів у Лисянці кипить робота щодня, мотоцикли різної комплектації та завдань готують волонтери-механіки до відправлення військовим.

Цей мототранспорт із першого разу не завівся. Механіки відразу розуміють, у чому проблема: перевіряють контакти акумулятора – і машина запускається. Мотоцикл готують для передачі 23–тій бригаді, військові замовили такий із причепом.

"Він прохідний, особливо цей, бо у нього зразу два колеса крутяться. На війні будь–яка техніка потрібна, аби вона була справна, щоб людей возила, і зброю, і поранених", – розповідає Василь Бесараб.

Волонтери називають свій колектив рембатом. Усі вони після початку повномасштабної пішли до військкомату і стали на службу. Служили у місцевій територіальній обороні пів року. А тоді їх демобілізували через вік, всім було за 60. Але чоловіки сидіти вдома в часи війни не змогли.

"Почали з УАЗів, а далі хлопці попросили, а мотоцикла можна? Можна. Можете там отакого, щоб там був щит – перевозити поранених і ніші, грузи? Можемо. Практично по всьому фронту є наша техніка, ми спочатку почали рахувати, що о, є перший автомобіль, натхнення наступний, а як перейшло за десятку – перестали рахувать, уже багато", – зауважує організатор рембату Олександр Короленко.

Своєю спеціалізацією майстри називають ремонт мотоциклів, але беруться за ремонт будь-якої техніки, замовлення є постійно. Спершу ремонтували для своїх земляків, які служать у силах оборони. А зараз, за можливості, виконують замовлення всіх військових, які звертаються.

"Оцей відновлюється, буквально оці відправляє, заводимо оцей, а ці як донори стоять, оце й і оце за ним, ми з них беремо запчастини. Є замовлення на них, а ці будуть іти після них, після тих ці підуть, бо разом не встигаємо, у нас ще дві машини", – показує механік–волонтер Віктор Нехоца.

Мотоцикли та автівки їм віддають із різних міст. З коштами на ремонт допомагають благодійники та волонтери.

"Запчастини ми багато для мотоциклів беремо, такі що не можна до пуття довести – беремо донорами, беремо з них запчастини, реставруємо, деякі як немає – заказуємо в магазинах, хлопці нам і знижку роблять, буває що дають і безплатно, а ми тут уже доводимо до пуття", – додає Олександр Дробот.

Найбільше потребують механіки техніки під ремонт. Залюбки їй дають друге бойове життя і кидають клич усім, у кого стоять мотоцикли чи автівки без діла – віддати їх для перемоги. І самі працюватимуть, скільки буде потреба.

Яна Лимаренко, Олександр Лісовий, Черкаси, "5 канал".

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

  • Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело