З весною, що давно очікується навесні, українцям варто не тільки радіти теплу, а й пам'ятати про серйозні штрафи, які можуть сильно вдарити по гаманцю власникам земельних ділянок.

Сезонне "наведення порядків" на присадибних територіях може призвести до несподіваних фінансових неприємностей, якщо власники забудуть про це.

6 або 150 тисяч гривень: українцям нагадали про

6 або 150 тисяч гривень: українцям нагадали про

Відповідно до законодавства, спалювання трави, листя та рослинного сміття підпадає під нагляд та покарання. Українці, котрі вирішили освіжити свої ділянки таким чином, ризикують зіткнутися зі штрафами у розмірі від 3060 до 6120 гривень.

Такі жорсткі заходи були придумані не просто з "примхи", а щоб запобігти забрудненню навколишнього середовища.

Важливо! При спалюванні сухих рослин або сміття виділяється отруйна суміш, яка несе в собі оксиди азоту, чадний газ та інші шкідливі речовини.

Земля, де відбувається спалювання, потребує відновлення протягом 5-6 років. Підпалювання рослинності загрожує здоров'ю та безпеці, адже дим, що вивільняється, може містити шкідливі елементи, здатні викликати рак.

6 або 150 тисяч гривень: українцям нагадали про

Для посадових осіб, винних у спалюванні рослинних решток, передбачено ще значніші штрафи у розмірі від 15 до 21 тисячі гривень.

Однак, якщо пожежа переходить на великі території, максимальні штрафи збільшуються до 90-150 тисяч гривень , а у разі знищення лісових масивів та зелених посадок навколо населених пунктів може настати навіть позбавлення волі.

Крім того, врахуйте, що в умовах військового стану підпали сухостою прирівнюються до диверсій, що додатково посилює відповідальність згідно з останніми поправками в Кримінальному кодексі. 

Раніше наш портал повідомляв, дрова, вугілля, газ чи електроенергія: чим дешевше опалювати свій будинок

Крім того, вам буде цікаво дізнатися, залишати на вулиці або брати із собою: власникам домашніх пухнастиків прояснили важливий момент

Джерело