За останні десять днів на Івано-Франківщині зросла удесятеро кількість звернень до травмпунктів. Люди травмуються через ожеледицю.

Про це під час брифінгу в обласній військовій адміністрації повідомив ортопед-травматолог, експерт департаменту охорони здоров’я ОВА Андрій Голинський, пише Суспільне.

За його словами, приблизно 850 прикарпатців щодня зверталися за допомогою до медиків із забоями чи переломами. Андрій Голинський також додав, що з кожним роком кількість травмованих збільшується.

Як уникнути травм під час ожеледиці

Аби уникнути важких травм, Андрій Голинський радить згрупувати своє тіло, а не падати на випростані та розслаблені руки чи ноги. З його слів, також небезпечно падати на лікоть.

На Івано-Франківщині удесятеро зросла кількість звернень до травмпунктів

“При падінні — це ізольована травма верхньої кінцівки, ділянок променево-зап’ясткового, ліктьового, плечового та гомілковоступневого суглобів. У зимовий період внаслідок падіння 70% пошкоджень пов’язані із забоями, 30% — травми, що спричиняють переломи”, — каже Андрій Голинський.

Ситуація в Івано-Франківську

В Івано-Франківську не вистачає людей для прибирання вулиць. Міський голова Руслан Марцінків закликав підприємців розчищати тротуари біля власних закладів, інакше муніципальні інспектори штрафуватимуть.

До посипання тротуарів піщано-соляною сумішшю в Івано-Франківську залучили щонайменше дві сотні працівників з різних комунальних підприємств. Про це 7 грудня в коментарі Суспільному повідомив заступник міського голови Михайло Смушак. За його словами, такої суміші у міста достатньо, однак не вистачає техніки для розчищання тротуарів.

Долучитися та допомогти посипати тротуари на вулицях в Івано-Франківську можуть всі охочі. Піщано-сольову суміш можна буде отримати в комунальному підприємстві “Муніципальна дорожня компанія” (вул. Максимовича, 13).

Повідомити про неприбрані дороги та тротуари можна, зателефонувавши на “гарячу” лінію 1580 або 067 010 15 80050 010 15 80.

Джерело