Військові у Бахмуті називали цей хліб "Перемога" своїм символом

Хліб із написом перемога посеред розбитого будинку в Бахмуті знайшов український військовий, світлинами поділився у соцмережах. Згодом з'ясувалося, такі буханці з написом перемога печуть у столичній пекарні й безоплатно розвозять військовим та цивільним у міста в зоні бойових дій. Нині той буханець став оберегом - символом стійкості, захисник привіз його в Київ у пекарню. У цій пекарні побувала наша кореспондентка та довідалася секрет переможного хліба, який витримав удар росіян. Більше в сюжеті журналістки "5 каналу" Каріни Шевченко.

Безкоштовно передають хліб

У невеликій столичній пекарні цілодобово кипить робота. Тут творять "Перемогу". Власниця пекарні з перших днів великої війни свій бізнес із випічки крафтового хліба перетворила на волонтерство.

"У Києві вже почались проблеми з хлібом, почались проблеми з продовольчими товарами. В нас тоді були запаси, ну я не знаю скільки, можливо якась тонна борошна. Безкоштовно передаєм волонтерам, в нас його забирають кожного дня. Ми пишаємось тим, що він побував у всіх куточках, на жаль, де йдуть військові дії," – розповідає власниця пекарні Любов Дубова.

Від початку вторгнення хліб передавали не лише військовим. Його безоплатно роздавали людям на окупованій Київщині, Чернігівщині, Херсонщині.

Інгредієнти тоннами привозили волонтери, тому спочатку хліб мав назву волонтерський. Однак у травні 2022 назвали – "Перемога".

"Ми всі надихнулися, що ми хочемо перемоги. І коли ми, як ми назвемо хліб. Бо були різні пропозиції. і в мене в голові з'явилась перемога. і така давайте назвемо цей хлібчик перемога, тому що ми віримо, що це слово має велику силу і надихає людей на перемогу", – каже власниця пекарні Любов Дубова.

Всього 5 інгредієнтів, 30 хвилин у печі і саме так пахне перемога.

"Борошно, олія, дріжні, сіль і цукор ну і головне – це любов наших пекарів", – ділиться секретом власниця пекарні Любов Дубова.

Доки журналісти спілкувалися з власницею, робота у пекарні не зупинялась ні на хвилину. Ірина формує буханці, посипає їх борошном та ставить у піч, і так по колу. За день можуть випекти близько тисячі хлібин.

"Ой кажуть, дуже смачний, ну він дійсно смачний, хоча тут немає нічого такого в рецептурі, але він настільки смачний, ну божествений", – хвалиться пекарка Ірина.

Та й нашій команді довірили створити одну перемогу.

Серед свіжих хлібин, які вже пакують волонтерам, лежить один зачерствілий буханець.

"Оця хлібинка, ми її трішки відреставрували, ми її висушили, потім вскрили лаком, зробили по-новому напис. Це в грудні 2022 року, я побачила, як один військовий в Бахмуті виклав наш хлібчик і розказував, що цей хлібчик їхній талісман і вони вірять, що перемога буде", – каже власниця пекарні Любов Дубова.

Костянтин – парамедик, служить у 241 бригаді тероборони, нині воює під Бахмутом. Пригадує, того дня росіяни вдарили ракетами С300, і серед розбитого скла лежав уцілілий буханець із написом перемога.

"Коридори, скло, все як завжи, красивенько. І в одному місці лежав хліб. Ну таке щось зацепило мене, ну як це хліб на полу. До мене постукалась, якась Любов і сказала, що це хліб мій, точніше це мій хліб який я печу в пекарні в Києві. Тобто я приїхав з Києва в Бахмут, в Бахмуті знайшов цей хліб. а хліб з Києва", – згадує військовий ЗСУ Костянтин Кравчук.

Вже за кілька місяців після свого грудневого допису, Костянтин приїхав на ротацію у Київ, куди привіз перемогу з Бахмуту. Нині пекарня передає хліб та смаколики для Костянтина та його побратимів.

"Я не віддав його птахам, а забрав в кульочок якийсь там. Мені захотілось його зберегти показати для Києва, що я знайшов в Бахмуті Перемогу", – каже військовий ЗСУ Костянтин Кравчук.

І доки у Бахмуті виборюють перемогу, ситну та запашну "Перемогу" випікають у Києві

Каріна Шевченко, Микола Довгий, "5 канал"

Як відомо, у листопаді минулого року Петро Порошенко разом із волонтерами купив для звільненого Херсона хлібопекарське обладнання та потужний генератор, пекарню також забезпечили борошном, цукром та іншими необхідними продуктами.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Дивіться також відео: Осколки російської ракети пошкодили "частинку серця" пекарні, але херсонців не зламати.

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело