Наші читачі, які цікавляться темою вартості та наявності важливих продуктів харчування в магазинах чи на ринках, повинні знати, що Україна незабаром запровадить ембарго на цибулю, помідори, капусту та яблука із сусідньої Польщі.

На жаль, а для когось і на щастя – ці продукти зникнуть з прилавків по всій Україні. Однак тут є ключове слово "тимчасово".

Про це стало відомо завдяки заяві заступника міністра економіки України Тараса Качки.

Україна забороняє польські товари: які продукти ми більше не побачимо на прилавках

Україна забороняє польські товари: які продукти ми більше не побачимо на прилавках

За його словами, на такий крок українська влада пішла у відповідь на відмову Польщі зняти національну заборону імпорту українських сільськогосподарських товарів.

П'ять місяців переговорів ні до чого не привели, саме тому український уряд подав позов до Світової організації торгівлі проти Польщі, а також Словаччини та Угорщини.

Запровадивши заборону на низку польських товарів, Україна намагатиметься переконати Варшаву зробити крок назад і погодитися на розроблений у співпраці з Євросоюзом механізм ліцензування торгівлі зерном, за який відповідатиме Україна.

Україна забороняє польські товари: які продукти ми більше не побачимо на прилавках

Качка наголосив, що зусилля Києва спрямовані не на погіршення відносин із Польщею, а на те, щоби розробити цивілізовані методи врегулювання диспутів.

"З самого початку ми не погоджувалися на заборону експорту. Для нас важливо рухатися у правильному напрямку, що означає ведення діалогу з Європейською комісією, як із інститутом, відповідальним за міжнародну торгівлю. У нас також є координаційна платформа. Польща залучена до цього процесу. Тому ми маємо виправдані очікування, що закінчення терміну дії заборони на експорт зерна, зокрема заходи, введені Україною, будуть вжиті всіма країнами-членами. Таким чином, цей позов не направлений проти Польщі. Йдеться про можливість застосування таких заходів", - заявив Тарас Качка.

Також важливо нагадати, що прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що Польща розширить список продуктів, заборонених до імпорту до країни, якщо Україна загострюватиме зерновий конфлікт.

Моравецький наголосив, що Польща вірить у перемогу України, допомагає, приймає біженців, але інтерес польського фермера, польського села, поляків буде найважливішим для уряду країни.

Раніше повідомлялося, чому не можна повертати гроші лівою рукою та пити молоко: прикмети та заборони на Маманта Овчинника 15 вересня.

Також, Польща заборонила перевозити з собою багато товарів: українців змушують викидати прямо на кордоні.

Джерело