Працівники ТЦК вдаються до різних хитрощів під час вручення повістки.

Про нюанси мобілізації розповів адвокат Ростислав Кравець в ексклюзиві TSN.ua.

Адвокат пояснює, що насамперед дуже часто працівники ТЦК не розповідають особам права на відстрочку від мобілізації, а також не приймають заяв щодо відстрочки, пояснюючи, що "це вам нічого не дасть".

Адвокат розповів, до яких хитрощів вдаються працівники ТЦК під час вручення повістки

"Водночас вони прекрасно розуміють, що якщо особа дасть письмову заяву, фактично це буде підставою для відстрочки від мобілізації. Також зловживання під час проходження військово-лікарських комісій, коли фактично не досліджується стан здоров'я", - каже Руслан Кравець.

В Україні відсутні нормативні акти, які регулюють вручення повісток.

"Єдине, на що варто звернути увагу, повістку може вручати виключно уповноважена особа військкомату. На сьогоднішній день офіцерському складу мають право вручати виключно за місцем реєстрації, а особам рядового й сержантського складу також можуть вручати повістки в будь-яких інших регіонах України", - додав адвокат.

Мобілізація в Україні

Питання повернення ухилянтів з-за кордону хвилює українських чоловіків у Польщі вже кілька тижнів. На початку вересня інформація про випадки екстрадиції до України з'явилася у польських ЗМІ.

В Івано-Франківській області судили чоловіка, який отримав повістку, проте відмовився від мобілізації під час дії воєнного стану.

В Україні ведеться активна робота над впровадженням електронного Єдиного державного реєстру призовників,  військовозобов'язаних і резервістів.

Читайте також:

  • В Івано-Франківській області чоловік заважав військкомам вручати повістки і отримав вирок суду
  • Скандальне побиття у ТЦК на Львівщині: в Офісі президента прокоментували
  • "Боявся за своє життя": на Закарпатті ув'язнили 29-річного чоловіка, який не з'явився до військкомату

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Джерело