Катерина Черевко переїхала до Львова зі сходу України. Жінка розповіла Суспільному, що спочатку її багато чого дивувало на Галичині: від місцевого діалекту до галицьких традицій. Щоб допомогти іншим адаптуватися на Заході країни, переселенка вирішила написати посібник, як сама каже, "Для галичан-початківців".

Катерина Черевко народилася й виросла у Рубіжному на Луганщині. Згодом переїхала жити до Харкова, де її застало повномасштабне вторгнення Росії. Відтак, жінка вирушила до Львова та почала писати посібник "Для галичан-початківців".

"Це для того, щоб допомогти моїм землячкам і землякам адаптуватись на Галичині. У мене зараз багато знайомих, друзів переїхало сюди. І у якихось дрібничках, у комунікації з місцевими ми відчуваємо, що у нас різні поведінкові маркери", — розповідає авторка посібника Катерина Черевко.

Переселенка з Харківщини у Львові пише посібник

Авторка каже, що однією з найбільших відмінностей між Галичиною та Слобожанщиною є релігійні дати. Адже у Львові, за її словами, свята відзначають частіше і довше.

"Як у мене взагалі народилася ця ідея? Я працюю іноді дистанційно з Центру Шептицького. Я прийшла 9 січня туди працювати і там було зачинено. Думаю: "Чому тут зачинено? Перше Різдво пройшло, друге Різдво пройшло, свята пройшли, чому тут закрито?" А мені кажуть: "Катя, та ж сьогодні свято Степана". Я не знала, що це таке і кажу: "Ну чому цього не пишуть у посібнику для галичан-початківців?", — каже Катерина Черевко.

Катерина наголошує, що її майбутня книжка не про відмінності, а про способи знайти щось спільне між людьми з різних куточків України. Відтак, описує свої власні спостереження та враження тих, хто так само переїхав жити до Львова з інших регіонів. Особливу увагу, каже, приділяє галицькій кухні.

"Кухня — це взагалі топ! Окрім різних слів, у нас ще різні рецепти. І нам цікаво дізнаватись про рецепти один одного. Наприклад, у нас на Сході в зелений борщ вбивають сире яйце і розмішують. А тут так не роблять, тут кидають варене яйце. Я досі не знайшла істинної відповіді — що таке пляцки? Мені кожна господиня по-різному відповідає", — говорить жінка.

Для тих, хто переїхав жити на Львівщину, Катерина має пораду.

"Я думаю, що в першу чергу треба дуже поважати. Бо ми сюди приїхали не для того, щоб там якось обговорювати якісь традиції. І з вдячністю за те, що нас приймає Галичина. Досліджувати нові традиції, нові слова", — говорить Катерина.

Свій посібник переселенка планує видати цього року.

Джерело