У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація книжок митрофорного протоієрея, отця-доктора, пластуна Івана Андрія Говери. Про це повідомила старша наукова співробітниця музею Олена Крупніцька.

За її словами, свої наукові пошуки священник присвятив дослідженню літургії УГКЦ.

"Літургії, яка в умовах тоталітарного режиму несла місію нескореності. Автор зустрічі ділився результатами напрацювань, а саме: зібраних і впорядкованих усних свідчень тогочасного життя церкви, які лягли в основу захищеної дисертації та серії книжкових видань, заодно і краєзнавчої тематики", – розповіла Олена Крупніцька.

Священник з Тернопільщини презентував у музеї книжки про літургію підпільної церкви У музеї священник презентував книжки: Біблія у моєму житті (методичний збірник) Короткий правильник поведінки християнина у Божому храмі Катедра Підпільна семінарія УГКЦ Літургія підпільної церкви Будівничий Віри Літургійне життя священиків та вірних в Українській греко-католицькій церкві Дев'ятниця до святого Антонія Падевського Симфонія Кафедрального собору. Минуле і сучасність / о. О. Глубіш, Н. Шподарунок Що відомо про Івана Андрія Говеру

Митрофорний протоієрей УГКЦ, пластуна Іван Андрій Говера народився в Івано-Франківську 1966 року. Його священиче життя розпочалося на Тернопільщині після закінчення підпільної духовної семінарії у Львові (1990 рік), яку поєднував із навчанням у Косівському технікумі народних художніх промислів імені В. Касіяна. У 1996 році закінчив вищі богословські студії Люблінського католицького університету і захистив ліценціат. З грудня 1993 року обіймав посаду пароха Катедри Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці в Тернополі, згодом став деканом міста Тернополя. З 2006 року – синкел у справах мирян Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ.

За словами Олени Крупніцької, на цьому заході священника прийняли в Національну спілку письменників України.

На презентацію книжок зібралися священники, пошуковці, викладачі, видавці, керівники громадських організацій та об'єднань, семінаристи Тернопільської вищої духовної семінарії імені Йосифа Сліпого.

Організатор духовно-просвітницького заходу – Центр дослідження історії Української греко-католицької церкви (м. Тернопіль), що спеціалізується на вивченні і популяризації спадщини катакомбної Церкви.

Читайте також Предстоятель ПЦУ освятив ікони, які на бронеплитах написав уродженець Тернопільщини

Джерело