На Прикарпатті люди з інвалідністю можуть безоплатно отримати засоби для покращення мобільності та самообслуговування – милиці, крісла колісні, ходунки. Така послуга діє в обласній клінічній лікарні, розповідає завідувачка центру фізичної та реабілітаційної медицини Катерина Загородня.

З її слів, відповідного обладнання у медзакладі вдосталь.

Також інвентар можна отримати в Івано-Франківській міській клінічній лікарні № 1, у Коломийській та Косівській центральних районних лікарнях. Його медустанови отримують від Хабу асистивних технологій, який у Львові відкрила міжнародна організація Momentum Wheels for Humanity разом з Агентством США з міжнародного розвитку.

Де на Прикарпатті можна безкоштовно отримати милиці, колісні крісла, ходунки

«Ми підбираємо, що підходить пацієнту. У день виписки даємо йому налаштований інвентар додому. Щоб отримати потрібне обладнання, пацієнт підписує заявку, яку ми відправляємо у Львів, у Хаб асистивних технологій. Вони підтверджують нам цю заявку і до двох діб зі Львова поштою передають той засіб, який потрібен цьому пацієнту», – розповідає Катерина Загородня.

Найбільше наразі хворі потребують милиць та крісел колісних. Здебільшого – військовослужбовці.

«До війни в нас було 15 стаціонарних місць, на цей час маємо 30. Ще доробляємо три палати. У стаціонарі всі місця зайняті. Приблизно 25 пацієнтів щодня відвідують амбулаторно і десь 80 людям ми надаємо гостру реабілітацію у закладі. І так щодня. Дуже багато стало пацієнтів з ампутаціями», – говорить Катерина Загородня.

Джерело