В Україні під кінець травня виробники західних областей приступили до масового продажу полуниці з відкритого ґрунту іншими словами - не з парників. Експерти зазначають, що цього року сезон реалізації цієї ягоди з відкритого ґрунту дещо затримався через тривалу та холодну весну.

Про це стало відомо завдяки оперативній аналітиці порталу EastFruit.

І хочеться, і колеться: українцям показали свіжі ціни на полуницю

І хочеться, і колеться: українцям показали свіжі ціни на полуницю

У той час як на ринку стартували продажі полуниці, то ціни почали знижуватися практично щодня. Спочатку трохи, проте вони все ж таки знижуються.

Так, реалізація ягоди формується в рамках діапазону 50-85 грн/кг (у західних областях України – ред.), що в середньому у 1,5 рази дешевше, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

Аналітики додали, що на сьогоднішній день полуниця в Україні коштує в середньому на 25% дорожче, ніж наприкінці травня минулого року. Таку цінову різницю пов'язують із пізнішим стартом початку сезону реалізації ягоди відкритого ґрунту.

І хочеться, і колеться: українцям показали свіжі ціни на полуницю

Так, наприклад, на ринках Закарпаття, а також біля доріг вже активно торгують полуницею. Порівняно з минулим роком купують більше. Хоча й ціна зараз трохи "кусається". Кілограм ягоди коштуватиме в середньому від 100 до 150 гривень.

Однак, як розповідають продавці, ближче до червня ціна знизиться, адже дозрівати почнуть ягоди, висаджені на відкритому ґрунті.

Раніше повідомлялося, розкуповують на шашлик: в Україні активізувалося зростання цін на свинину, чи буде дешевшим.

Також, до вихідних полиці спорожніють: українські супермаркети знизили ціни на горілку, пиво та вино.

Джерело