Зчищають стару фарбу й готують до встановлення нові дерев’яні пілястри, карнизи й віконниці. На 100-річній родинній садибі Спіциних у Чернігові волонтери відновлюють фасад будинку. Над цим працює команда волонтерів проєкту "Дерев’яне мереживо Чернігова". Господарка будинку Людмила Спіцина розповіла: її сім’я давно хотіла привести до ладу садибу, але постійно не доходили руки. Як відновлюють 100-річний будинок, бачила наша знімальна група.

Засновник проєкту "Дерев’яне мереживо Чернігова" Станіслав Іващенко каже, що цей будинок має типове для Чернігова різьблення, яке можна зустріти на багатьох приватних садибах по місту: на вулицях Київській, П’ятницькій, Софії Русової, наприклад.

Вцілілі дерев’яні елементи фасаду, говорить Станіслав, демонтувати не будуть. Ті ж, що пошкоджені чи погано збереглися, замінять.

У Чернігові відновлюють дерев'яне мереживо на фасаді 100-річної садиби "Ми будемо міняти всі три пілястри, шість метрів карниза, віконниці, а це чотири вікна, відповідно вісім віконниць, плюс один сандрик, флерони – це такі шишечки". "Після того, як це все буде зроблено, ми поґрунтуємо стіни й будемо потихеньку зафарбовувати будинок вже у підготовлену кольорову схему".

Після всіх етапів відновлення будинок має виглядати ось так.

А роботи триватимуть декілька тижнів, каже Станіслав Іващенко.

"У нас іще один будинок теж у процесі, окрім цього, і один будинок от-от стартує, там теж вже ведуться окремі роботи. Тож, коли доводиться ось так от жонглювати цими всіма речами, то воно іноді розтягується".

Господарка будинку Людмила Спіцина каже: вони з чоловіком бачили ескіз і вже чекають, щоб побачити все наживо. Родинну садибу, якій понад 100 років, розповідає жінка, вони давно хотіли привести до ладу.

"Але все в гроші упирається, як завжди. Все ніяк і ніяк. А тут вже війна почалася, у нас старший син – військовий, тому якось не склалося.

Засновник "Дерев’яного мережива Чернігова" Станіслав Іващенко говорить: важливо, аби люди хотіли зберегти свої дерев’яні будинки та різьблення на них і самі зверталися за допомогою.

"Нам потрібно бачити у людях мотивацію, що вони хочуть зберегти свій будинок дерев’яним, зберегти різьблення, підкреслити його за рахунок якихось кольорів. Дбати за те, щоб Чернігів зберігав історичне обличчя".

Детальніше дивіться у сюжеті:

Читайте також

У Чернігові демонтують дві багатоповерхівки та дві школи, які пошкоджені внаслідок російських бомбардувань

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

Джерело