26 березня в Україні перевели годинник на літній час. Це роблять щороку в останній тиждень березня, у ніч з суботи на неділю. Дніпровська лікарка-терапевтка Галина Губаренко розповіла Суспільному: такий перехід може викликати стрес для організму людини.

"Це відбувається через те, що організму треба швидко перелаштуватися на новий режим. Також можуть загострюватися хронічні захворювання, особливо у людей із серцево-судинною патологією. Люди також відчувають роздратування, порушення сну, недосипання, швидко втомлюються", — говорить вона.

Житель Дніпра Сергій каже, що перехід на літній час відбувається з року в рік, тож нічого страшного в цьому не бачить.

Як зменшити стрес від переходу на літній час: поради лікарки

"Я вважаю, що нічого – звикнемо. Але літній час кращий за зимовий", — сказав чоловік.

Дніпрянка Віра ж говорить, що незалежно від того, зимовий чи літній час — прокидатися зранку їй завжди важкувато.

"На мене впливає навіть не перевод годинника вперед, я ранком дуже погано встаю, мені важко. А зараз, звісно, не треба втрачати оптимізму. Все буде добре", — каже жінка.

Терапевтка Галина Губаренко розповідає: щоб зменшити негативний вплив, бажано щодня намагатися лягати спати на п'ятнадцять хвилин раніше. Вживати у їжу більше овочів, кисломолочних продуктів. Вранці за можливості ходити пішки на роботу.

"Перед сном прогулюватися на свіжому повітрі. За можливості прийняти теплий душ або ванну. Зробити масаж. Провітрити приміщення, температура рекомендована для сну — 18-20 градусів Цельсія. Зранку, коли прокидаєтеся, не потрібно одразу вставати й бігти. Одну-дві хвилинки адаптуйтеся, потягніться, встаньте, зробіть невеличку руханку", — радить вона.

Загалом лікарка рекомендує спати не менше восьми годин на добу.

Що відомо

Постановою Кабінету Міністрів від 13 травня 1996 року № 509 "Про порядок обчислення часу на території України" передбачено перехід України на літній час. Зміна часу в Україні відбувається двічі на рік: в останню неділю березня країна переходить на літній час, а в останню неділю жовтня — на зимовий.

Читайте також

Перехід на літній час: сомнологиня пояснила, як допомогти організму адаптуватися до змін

Перехід на літній час: вплив переведення годинника на здоров'я людини

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Джерело