Фотожурналіст з Херсона Олександр Корняков представив у кропивницькому просторі Krop:hub документальну виставку "Нескорений Херсон". Це 19 виставка містами України, розповіла Суспільному керівниця видавництва "Вгору", в якому працює фотограф, Ілона Коротіцина.

Фотографії Олександра Корнякова з херсонських протестів проти російської окупації публікували світові інформаційні агенції Reuters, The Times, The Guardian, BBC, Aljazeera. Світ побачив те, що відбувається у Херсоні під час входу до міста російських військ та життя в окупації очима Олександра.

Фотографії були зроблені в місті з березня до липня 2022 року, каже фотожурналіст. На перший протест вийшли понад 15 тисяч херсонців. "Це було несподівано, я очікував побачити людей 500, – говорить журналіст. – Ніхто тепер у світі не може сказати, що ми ждали російські війська, чи не намагались їх вигнати. І такі протести були по всій області, не лише в обласному центрі".

Його очима світ бачив окупацію Херсона. Фотограф представив виставку у Кропивницькому

Виставка складається з двох частин: коли містяни чинили спротив, Олександр Корняков знімав на професійну камеру, Херсон в окупації — на недорогу стару камеру, бо міг її втратити.

"Було страшно, було не зрозуміло, як діяти. Перші місяці спати я лягав одягнутий, бо були репресії, чекав, що в будь-який момент можуть прийти за тобою, бо росіянам не потрібна інша інформація, окрім тої, що розповсюджують вони. Приїздили їх журналісти, і знімали своє кіно".

Фотограф прожив в окупованому місті п'ять з половиною місяців. "Виїжджав я після шести тижнів переховування у колеги вдома. Їхав з перевізником, який постійно вивозив людей. Заплатив шість тисяч гривень. З Херсону до Одеси ми їхали три дні, замість трьох годин. На блок-постах мені пощастило, у мене навіть росіяни телефон не перевіряли, хоч я його й почистив. Але коли приїхав в Україну, і завантажив WhatsApp, всі завантажені фото з'явились. Тобто якби перевірили, то їх би знайшли. Мені дуже пощастило".

Світлана Ситнік з міста Олешки Херсонської області у Кропивницький приїхала 13 квітня. Прийшла на виставку, щоб поспілкуватись з херсонцями, подивитись на місця, в які мріє повернутись. "Коли ми виходили на мітинг сподівалися, що таким чином можна заявити, що ви тут не потрібні. І світ побачить, що це агресія. Пізнаю на фото знайомі обличчя: ось дядя Гриша (на фото) – він отак ходив улітку, під час окупації, і збирав гроші на ЗСУ. Його окупанти навіть не чіпали. Зібрав він майже мільйон".

Працюватиме виставка до 9 квітня.

Читайте також Музикант з інвалідністю зібрав для ЗСУ понад 200 тисяч гривень. Три концерти влаштував на Кіровоградщині "У малюнках я передаю свої мрії". У Кропивницькому десятирічна переселенка продала свої роботи, щоб допомогти ЗСУ Виготовляє для усіх охочих цифрові портрети. 10-річний айтівець з Кіровоградщини донатить гроші на ЗСУ Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області http://surl.li/evtwt Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм , Інстаграм та Ютуб

Джерело