На Львівщині встановлюють додаткові дорожні знаки у місцях скупчення ДТП та на аварійно-небезпечних ділянках доріг. Перш за все їх встановлюють на міжнародних автодорогах. Про це повідомили на Facebook-сторінці Служби автомобільних доріг у Львівській області.

Це "чорний розділовий знак" у трикутнику (аварійно-небезпечна ділянка) або трикутник з чорною крапкою (місце концентрації ДТП).

Першочергово такі дорожні знаки встановлять на міжнародних автомобільних дорогах з великою кількістю ДТП:

На Львівщині встановлюють додаткові дорожні знаки у місцях скупчення ДТП М-06 Київ – Чоп; М-09 Тернопіль – Львів – Рава-Руська; М-10 Львів – Краковець; М-11 Львів – Шегині; М-06-07 Східний під’їзд до міста Львова; М-10-01 Західний об`їзд міста Львова.

Далі такі знаки також появляться на дорогах:

Н-09 Мукачево – Рахів – Богородчани – Івано-Франківськ – Рогатин – Львів; Н-13 Львів – Самбір – Ужгород; Н-17 Львів – Радехів – Луцьк; Р-15 Ковель – Володимир-Волинський – Червоноград – Жовква; Р-84 Бібрка – Кам’янка-Бузька – Жовква – Городок – Миколаїв – Жидачів – Калуш – Бурштин; Т-14-02 Східниця – Пісочна; Т-14-01 КПП "Смільниця" – Старий-Самбір; Т-14-16 Львів – Пустомити – Меденичі.

"Поряд зі знаками 1.39 та 1.41 встановлюємо уточнюючі таблички 7.21.1-7.21.5, які конкретизують вид небезпеки на даному відрізку дороги, а також таблички 7.2.1, які вказують зону дії цього знаку", — пояснюють у Службі автомобільних доріг Львівщини.

Знак трикутник із чорною крапкою називається "Місце (ділянка) концентрації ДТП". Він попереджає водія про ділянку дороги із підвищеною концентрацією ДТП. Знак має порядковий номер 1.41 у Правилах дорожнього руху та встановлюється за 50-100 метрів до небезпечної ділянки дороги у місті та 150-300 метрів за містом.

Функцію трикутника з крапкою також виконує трикутник зі знаком оклику всередині. Даний знак 1.39 позначає аварійно-небезпечну ділянку, на якій геометричні параметри проїжджої частини, радіуси вертикальних і горизонтальних кривих не відповідають вимогам будівельних норм.

Читайте також

210 мільйонів на дороги. Які вулиці у Львові будуть ремонтувати у 2023 році

Джерело